Корзина
67 отзывов
ВОРОТА! Галерея работОзнакомиться
Харьковпр. Г.Сталинграда 45 *Взлетающий дракон* левое крыло, 1 этаж, офис 1
+380997697555
+380970075790
+380638541855
VOROTA SYSTEM
  • VOROTA SYSTEM
  • Статьи
  • “РОЗУМНІ” ВІКОННІ ЖАЛЮЗІ ДОПОМОЖУТЬ ЗАОЩАДИТИ НА ЕЛЕКТРИЦІ

“РОЗУМНІ” ВІКОННІ ЖАЛЮЗІ ДОПОМОЖУТЬ ЗАОЩАДИТИ НА ЕЛЕКТРИЦІ

“РОЗУМНІ” ВІКОННІ ЖАЛЮЗІ ДОПОМОЖУТЬ ЗАОЩАДИТИ НА ЕЛЕКТРИЦІ

Якщо повісити віконні жалюзі на всі вікна, що виходять на південну сторону квартири, можна забезпечити базові потреби сім'ї в електроенергії.

Український підприємець Євген Ерік продемонстрував під час конференції iForum в Києві свій винахід в області сонячної енергетики - “розумні” жалюзі, які генерують електрику. Стартап називається SolarGaps.

Як повідомив Євген Ерік, прототипи віконних жалюзі, сонячних панелей на них і контролера розроблені та вироблені в Україні. “Дуже хотілося б, щоб ми не тільки даху, але і площа вікон використовували? для генерації електроенергії”, - каже підприємець.

Євген Ерік півроку працює над проектом. За його словами, розробкою вже зацікавилися три інвестиційні компанії. “Під час iForum підходили також представники бізнес-центру, коворкінгу і готелі, яким був цікавий кінцевий продукт”, - додав він.

Устаткування жалюзі звичайного вікна в квартирі, за його оцінками, буде обходитися в 300 $, для бізнес-центрів — 150 $ за квадратний метр. Система розрахована на роботу протягом десяти років. Контролер, що йде в комплекті з жалюзі, може забезпечити трансформацію отриманої енергії під стандартну напругу 220 В. “Жалюзі просто можна включити в домашню розетку. І вони будуть забезпечувати квартирну мережу електрикою”, - розповідає винахідник. Також, за його словами, холодильник у середньому споживає 150 Вт, а одне вікно буде давати мінімум 300 Вт. “Двокімнатна квартира з трьома вікнами, що виходять на південну сторону, здатні дати 600 Вт електрики на годину. Це близько 4-5 кВт на добу. Тобто 150 кВт на місяць - середнє споживання двокімнатної квартири в місяць. Ви зможете себе самі забезпечувати і нічого не платити, встановивши додаткові акумулятори для збереження накопиченої енергії”, - стверджує Євген Ерік.

Крім того, енергію може “закачувати” в накопичувач і використовувати при відключеннях світла. Можна також продавати зайву енергію в мережу за “зеленим тарифом”.

За  матеріалом "Вечерній Харьков"